İptal ve İade Koşulları

İptal ve İade Koşulları

İptal & iade

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Çağrı Merkezimizi (0212 361 00 00) arayarak verdiğiniz siparişleri iptal ettirebilirsiniz.

İnternet üzerinden satın alınan ürünlerin iade prosedürü nedir?

Ürünün teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde Serhat Bilgisayar San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin düzenlemiş olduğu fatura ile iade edebilirsiniz.

İade için ürünün ambalaj, CD, kitapçık v.b. aksesuarları ile kendisinde herhangi bir deformasyonun bulunmaması gerekmektedir.

Not: İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket veya kurum adına kesilmiş ise, geri iade ederken bu şirket veya kurumun iade
faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir

İnternetten aldığım ürünlerin değişimini mağazadan yapabilir miym?

Evet Mağazamızdan yapabilirsiniz.

Notebook satın aldım. İçinden kurulum CD'si, işletim sistemi CD'si çıkmadı. Bu CD'leri nasıl temin edebilirim?

Günümüzde pek çok marka özellikle dizüstü bilgisayarlarda özel bir kurulum prosedürü kullanmaktadır. Ürününüz içerisinden kurulum CD’si çıkmaması durumunda garanti belgesinde iletişim bilgileri bulunan ithalatçı firma ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Bu işlemin en önemli avantajı kurulum için kullandığınız CD'nin kaybolması ya da çizilmesi gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamanızdır.

Ürünle birlikte verilen aksesuarlarda eksik olduğunu tespit ettim. Ne yapmalıyım?

Ürünle birlikte gelen aksesuarlar kullanım kılavuzu ya da kutu üzerinde listelenmiştir. Eksik olduğunu düşündüğünüz bir aksesuar varsa lütfen önce kullanım kılavuzunu kontrol ediniz. Eksik aksesuarları için Çağrı Merkezimizi (0212 361 00 00) arayarak talep de bulunabilirsiniz.

Satın aldığım bilgisayarda ofis programları (Word, Excel, Powerpoint, Outlook) yüklü değil?

Microsoft Office programı; Word, Excel, Powerpoint, Outlook gibi yazılımlardan oluşan bir pakettir. Normal koşullarda bilgisayarınızla birlikte ücretsiz olarak verilmez. Lisans bedelini ödedikten sonra bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz bu yazılım paketi hakkında http://www.microsoft.com ya da 0 212 336 69 99 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Satın aldığım ürünün içinden çıkan Türkçe kullanım kılavuzu son derece yetersiz? Daha kapsamlı bir kullanım kılavuzu temin edebilir miyim?

Kullanım kılavuzları ürün için Sanayi Bakanlığı'ndan izin alan ithalatçı tarafından hazırlanmaktadır. Bu kılavuzun yeterli olmadığını düşünmeniz durumunda konu ile ilgili garanti belgesinde iletişim bilgileri bulunan ithalatçı firma ile iletişim kurmalısınız.

 

Ödeme

Havale ile ödeme yapılabilinir mi?

Sipariş sırasında seçmiş olduğunuz banka hesaplarımıza  havale yapabilirsiniz. Ödemenizin en kısa sürede işleme alınabilmesi için ödeme sırasında açıklama kısmına siparişi veren kişinin ismi ve sipariş numarası not düşülmelidir. İşlemlerin hızlandırılması için ödemeye ait dekontu serhat@serhatbilgisayar.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir.

Kapıda Ödeme yapılabilir mi?

Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmaktadır.

Taksitli satış yapıyor musunuz?

Sadece banka kredi kartlarına taksitlendirme yapılmaktadır. Taksit bilgilerine ürün sayfalarında ki “Ödeme Seçenekleri” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Havale İle Ödeme Yapılmasına Rağmen Sipariş Neden İşleme Alınmadı ve/veya İptal Edildi?

Ödemeler iş günlerinde kontrol edilmektedir. Sürecin hızlandırılması için ödemenize ait bilgileri ve/veya serhat@serhatbilgisayar.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir.

Kartımdan Çekim Yapılmasına Rağmen Siparişimin Onay beklemesinin sebebi nedir?

Kredi kart güvenliği nedeniyle havale, 3D ve sanal kart ile yapılan ödemelerin dışında ki siparişlerde bankadan onay istenmektedir. Bu sürecin hızlandırılması için işlemin yapıldığı kredi kartına ait ekstre veya fatura istenebilir.